You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

METROPOL İSTANBUL

Proje Bilgisi

Bölge: İstanbul, Türkiye

Mimari tasarımı RMJM, mühendislik projesi HYDER tarafından yapılan proje EMLAK KONUT, TOKİ ve VARYAP-GAP ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

İstanbul Finans Merkezi’nin içerisinde yer alan ve TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO’ya ait 99 bin metrekare arsa üzerinde hasılat paylaşım modeli ile hayata geçirilen bu prestij projesinin ana yüklenici firmaları sektörde dev olan Çalık Holding’in şirketi GAP İnşaat ve Varyap ortaklığıdır. Bin 851 bağımsız üniteden oluşan projenin 1,5 milyar liralık yatırım bedeli bulunmaktadır. Proje kapsamında, A,B ve C blokların yanısıra alışveriş seçkin mağazaların yer aldığı alışveriş merkezi ve sinema salonu da  bulunmaktadır.

Gereksinimler

  • Kaliteli
  • Hızlı
  • Güvenli  Sistem ihtiyacı

Müşteri

VARYAP-GAP ortaklığı

CELAL BARLIK
Şantiye Şefi

“Kule blok çekirdek perdesini, kaliteden ödün vermeden güvenli ve hızlı bir biçimde yükseltmek projeye başlarken en önemli hedeflerimizdendi. PERI ACS sisteminin farklı geometrilere cevap verebilen esnek tasarımı, malzeme kalitesi ve sağladığı güvenli çalışma alanı nedeni ile bizim için doğru tercih olduğunu gördük. Hidrolik tırmanır sistem sayesinde zamana karşı yapılan bu zorlu yarışta, projemizin başında ön görülen imalat hızına erişmiş olduk. PERI ailesi; teknik, lojistik ve saha desteği ile bu süreçte en büyük yardımcımız oldu.”

PERI çözümü

Projenin 300 metre yüksekliğe erişecek olan kule blok bölümü, PERI ACS Hidrolik Tırmanır Sistem çözümü ile yükselmektedir. Zamana karşı yapılan bu zorlu yarışta, şaft kalıbının hidrolik tırmanması çok büyük avantaj sağlamıştır.

Bu özel projenin, betonarme çekirdek perdesi dizaynında 1.050m² kalıp alanlı ve 4,00m yüksekliğindeki VARIO VT20K çelik kuşaklı ahşap perde kalıbı kullanılmıştır