You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Arya Depo

Proje Bilgisi

Bölge: Kocaeli, Türkiye

UNILEVER Algida artan Ana Depo ve Soğukhava Depo ihtiyacı ile birlikte ,İstanbul  Anadolu yakası Algida Distribitörlüklerinin biraraya toplanması ve yine artan depo ihtiyacını karşılamak ve bu tüm ihtiyaçlara cevap vermek üzere yaratılan proje bünyesinde ,  122 Kamyonetlik kapalı ve 100 araçlık açık otopark , 20 distiribitör ofisi ,kafeterya ve sosyal tesis , teknik binalar (kompresör ve trafo ) ,tamir bakım atelyeleri ve oto yıkama bölümleri yeralmaktadır.Proje tüm bu ihtiyaçları birarada toplamak amacıyla planlanan bina kompleksi bu anlamda Türkiye’deki tek örneği oluşturmaktadır.Distiribitörlüklerin bir çatı altında toplanması Algida bünyesindeki en kapsamlı yatırımlardan biridir. 

Gereksinimler

  • Hızlı ve Esnek kurulum-söküm işleri
  • Mükemmel beton yüzeyi
  • Kaliteli Teknik destek

Müşteri

KARSAN Karadeniz Kimya ve Gıda San.veTic.Ltd.Şti.   

PERI çözümü

DÖŞEME KALIPLARI ( PD8 KULE GT24 ÜZERİ VT20 K SİSTEM): İmalatı açısından şantiyenin de seçimi olan kirişaltına kadar kurulan kalıp iskelesi üzeri Multiflex sistem döşeme kalıbı olarak seçilmiştir. Karsan stoklarında bulunan GT24 ve VT20K kirişlerden oluşan üst taşıyıcı yapı malzemeleri , dilatasyon alanının  m2’inde olan artışa paralel olarak yeni ana  ve tali taşıyıcılara ihtiyaç doğmuştur. Kiriş içi çözümü için ise daha önceki iki projede de uygulandığı şekliyle plywood ve ahşap ile göz içi dolguları yapılarak şantiyece yerinde imal edilmesi planlanmıştır.Üst yapısı Multiflex olan bu döşeme kalıbı sisteminde ; kafes gövdeli ahşap kirişlerin GT 24 ana (mahya) ve VT 20 K tali (ızgara) kirişler olarak dolu gövdeli oluşturduğu karkasın PD 8 İskele sistemi ile desteklenmesinden oluşur. Tüm bu döşeme kalıbını üzeri genellikle 21 mm. ve/veya 18 mm plywood ile kaplanır. Yada bu projede olduğu gibi sadece kiriş tabanlarının olduğu bölümler , iskelenin plywood gören kısımlarını oluşturacaktır

KOLON KALIPLARI ( VARIO GT24 SSRZ VE SGRZ SİSTEM ) :Projede yeralan kolonlar 90*90 , 160*90 ve  250*90 olup h: 8,25 m yüksekliğindedir.Düşü bulunan kısımda yeralan kolon kalıbı için uzatma yapılarak h: 9,25 m’lik yüksekliği de dökecek şekilde boyutlandırılmıştır. Bütün depo için 4 adet 90*90,  1’ er adet 160*90 ve 250*90 kolon kalıbı stok olarak seçilmiştir.Karsan stoklarında yeralan kollon kalıplarından VARIO GT24  ve SGRZ Sisteme ilaveler yapılarak istenen yüksekliklerde emniyetli beton dökümü sağlanmıştır.

PERDE KALIPLARI ( TRIO TR330 + 330+120 + 60 SİSTEM ) :Projede perde kalıpları TRIO 330 sistem ile çözülmüştür. Karsan stoklarında mevcut olan perde sistem kalıplar ayrdımı ile iki farklı boyutlandırma yapılarak H : 8,20m’lik yüksekliğe ulaşılmıştır. Trio TR330*240 paneller ters çevrilip 240 lık kenarı konarak, TR 240+240+240+90 (330*90)  ve 10cm’lik ahşap eklenerek H:8,20m yükseklik sağlanmıştır.