You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Koru Florya AVM

Proje Bilgisi

Bölge: İstanbul, Türkiye

Toplam 400.000 m2 kapalı alana sahip olan KoruFlorya, iki kat AVM, dört kat otopark üzerinde konumlandırılmış altı katlı konut bloklarından oluşuyor. Bulunduğu konum itibariyle,vAtatürk Havalimanı, Bakırköy deniz otobüsü, Metrobüs, Marmaray tüp geçişine olan yakınlığı ile KoruFlorya, ulaşımda çok sayıda alternatif sunuyor

Gereksinimler

  • Sorunsuz malzeme temini
  • Kaliteli teknik destek
  • Ekonomik ve Esnek çözümler

Müşteri

GÖRGÜLÜ İNŞAAT

Zekai GÖRGÜLÜ
Firma Yetkilisi

Bu projeyle beraber,halihazırda devam eden altı şantiyemizde, PERI’nin gerek teknik, gerekse malzeme temininde desteğini hep yanımızda hissediyoruz. Bu konuda, Peri Kalıp firmasının gösterdiği ilgi ve çabaya teşekkür ederiz.

PERI çözümü

Perde Kalıpları

Perde kalıplarında;TRIO 330 ve TRIO 270 panel sistemler tercih edildi.Paneller üzerine saplama delikleri açılmış ve çelik bir halka ile koruma altına alınmıştır. Plywood ise üzerine perçinlidir ve 220gr/m2 film tabakalı Finlandiya menşili huş ağacından oluşmaktadır 

Kolon Kalıpları

VARIO GT24 kolon kalıpları tercih edilmiştir. GT24 ahşap kafes kirişinin bağlantı noktalarındaki rijitliği ve yüksek mukavemeti ile  projenin başından sonuna aynı mükemmel sonuçlar vermiştir. 

Döşeme Kalıpları

Değişik yüksekliklere sahip projedeki döşemelerin kalıp sisteminin PD8 ve PERI-UP iskele sistemleri ile çözülmesindeki temel unsur, hızlı devir ve esneklik faktörünün aynı anda ve aynı oranda önem taşımasıdır.

PD8 Sistem döşeme iskelesi

DIN ve EURO normlarında imalatı yapılmış olan PERI PD8 yük iskele sistemi ile GT24 kafes kirişlerden teşkil edilen döşeme kalıbı sistemi;tüm projedeki farklı döşeme kalınlıklarını ve yükseklikleri çözerek,projede büyük ekonomiklik ve esneklik getirmiştır.