You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Ankara Diyanet İşleri Başkanlığı Cami inşaatı

Proje Bilgisi

Bölge: Ankara, Türkiye

Bilkent köprüsü yanında yapılan modern cami Diyanet işleri Başkanlığı bünyesinde hizmete girecek. Yapımına 2008 yılında başlanan neoklasik tarzdaki cami, 5 bin kişinin kapalı alanda namaz kılmasına imkan sağlayan yapıda aynı anda 2 bin araç park edecek şekilde bir otoparkda inşaa edilmektedir.

 

Gereksinimler

  • Hızlı ve esnek kalıp çözümü
  • Yüksek yük taşıma kapasitesine sahip yük kulesi

Müşteri

ENDER İNŞAAT AŞ

Erdal ÜNSALAN
Ender İnşaat Proje Müdürü

Ender İnşaat Proje Müdürü Erdal ÜNSALAN ve Şantiye Şefi Salih VURAL’ın ortak görüşü;

“Değişik ebat ve yüksekliklerdeki her türlü perde imalatını düzgün ve hızlı imalatı yapmamaızı sağlayan Trio kalıpları ve Döşemlerde kullandığımız PD8 Masa kalıpları, Kalite sürat ve Ekonomi sağlayarak programımızı gerçekleştirmemizde yardımcı oldu.
Geniz açıklıklı ve yüksek kemer kirişlerinde ve kubbe iskelelerinde PD8 yük kulelerinin yüksek taşıma kapasitesi işimizi gerçekleştirmemizde büyük pay sahibi oldu.

Her an yanımızda olan bize bu projede teknik destek veren PERI Ankara’ya teşekkür ederiz"

PERI çözümü

Değişken ebatlardaki kemer kirişleri ile 33,00m yüksekliğinde imal edilecek cami kubbelerinin kalıbı PD8 yük kuleleri ile emniyetli olarak kalıp hesapları yapılarak çözümlüş ve uygulanmıştır.

Değişik ebat ve yüksekliklerdeki her türlü perde imalatının düzgün ve hızlı tamamlanması için Trio Panel Kalıpları kullanılmıştır.