You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

PERI Türkiye

Değerli Dostlarımız;

PERI 1969 yılında Almanya’da bir aile şirketi olarak kurulmuş 53 senelik bir firmadır. PERI dünyanın 100 ülkesinde temsil edilmekte, 64 kardeş şirketi, 160 deposu ve 2000 mühendis, teknik eleman olmak üzere toplam 9.400 çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. PERI; cirosu, günde 2.250 ton sevkiyatın yapıldığı dağıtım ağı, personel sayısı, üretim kapasitesi, 1.200 ton/gün teslimat ve iade işlemin gerçekleştiği kira parkı büyüklüğü gibi birçok konuda dünyanın en büyük kalıp ve iskele firmasıdır. 1986 yılında açılan irtibat bürosundan sonra, Türkiye kardeş firmamız PERI Kalıp ve İskeleleri San. Tic. Ltd. Şti. 1990 yılında %100 yabancı sermaye ile PERI grubu içinde kurulan 9ncu şirket olarak 32 yıldır Türkiye’de de faaliyet göstermektedir.

PERI’nin endüstriyel kalıp ve iskele sektöründeki diğer yabancı markalardan en önemli farkı; Türkiye’yi geçici bir pazar olarak görmeyip Avrupa dışında Birleşik Amerika’dan sonra ilk grup şirketini Türkiye’de açarak arz etmeye çalıştığım şekilde sürekli ve artan bir şekilde yatırım yapmaya devam etmesi ve sistemlerinin %50’ye varan bölümünü Türkiye’de üretmesidir. Ülkemizde 300’ye yakın şirketin faaliyet gösterdiği sektörün tamamını düşündüğümüzde ise farklarımız; tüm müşterilerinin güvenini kazanmış konusunda deneyimli ve bilgili yetişmiş kadroları ile şantiye için en ekonomik çözümü sunabilmesi, projenin yeri veya boyutları ne olursa olsun satış veya kiralama yolu ile ihtiyaç olan malzemeleri temin edebilmesi, servis dahil tüm bu hizmetleri kesintisiz ve süratle ve tek bir elden verebilmesi ve tüm üretimlerini DIN ve EN standartlarına uygun olarak yapması şeklinde özetleyebiliriz. PERI’nin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başarılı olmasının ve açık ara pazar liderliğini sürdürmesinin arkasında bu somut nedenler yatmaktadır.

Saygılarımla;

İnşaat Yüksek Mühendisi | Civil Eng. MSc

A.Ayhan Akpınar

Genel Müdür  | Managing Director

 

Projelerinize ait çözümlerde ihtiyaç duyduğunuz kalıp, iskele ve mühendislik hizmetleri için tek adres

Kalıp

PERI her bir beton yapı elemanı için en uygun kalıp sistemini sunar. Ürün gamı , küresel ihtiyaçların farklı inşaat metodları ve sınır şartlarını tamamı ile sağlar.

PERI Imagefilm - Successful construction with PERI. The company.

İskele

PERI iskele sistemleri çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.Çerçeve yada modüler sistemden bağımsız olarak kullanılmasının getirdiği esneklik malzeme verimliliğini çok yüksek seviyelere ulaştırır.

Mühendislik

PERI için mühendislik , sadece ürün geliştirme ve teknik planlama değil, Kalıp ve iskele alanında detaylı incelemelerin ve  bütün işleyişin verimliliğinin arttırılmasıdır

9500
Çalışanlar
1.56bn
Yıllık gelir
70
Bağlı
160
Lojistik merkezleri