You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

19
Ara
19
Ara

PERI Müşterileri İçin En İyi Yazılım Desteği | Tekla Structures

19 Ara 2018


PERI Bileşen Kütüphaneleri Tekla Structures İle Birlikte Önemli Ölçüde Büyüdü

Günümüz dijital dünyasının yöntemleri sürekli olarak değişiyor. "Müşterilerimiz için en iyi çözüm" mottomuz altında, PERI perde, döşeme ve kolon kalıp sistemlerini Tekla Warehouse'da en uygun hale getirdik. Bunun sonucunda 2016'dan beri var olan iş birliği önemli ölçüde gelişti ve aynı yazılım ortamının elverişliliğini yok etmeden planlamacıların özellikle gelecekte Yapı Bilgi Modellemesi'nin avantajlarından faydalanmaları için imkan sağlandı.    

2016 yılının başlarında, ilk PERI kalıp sistemleri Trimble'daki Tekla Warehouse'da yer almaya başladı. Bundan dolayı müşterileok fazla olumlu geri dönüş oldu. 2017'de bu gelişmeyi Autodesk REVIT için uygulanan bir eklenti(REVIT Kütüphanesi) takip etti. Ve geçtiğimiz aylarda, PERI , Tekla Warehouse'un PERI sistemleriyle doldurulmaya devam etmesi için Weissenhorn'daki merkezine birçok kez yatırım yaptı. 

İnşaatlara lider çözümler sağlayan PERI ve Trimble endüstrinin çalışması için daha verimli yollar kullanmaktadır. Son gelişmenin bir sonucu olarak kullanıcılar PERI'nin duvarlar, kolonlar ve döşemeler için en çok kullanılan kalıp sistemlerinin 3 boyutlu bileşenlerini Trimble'ın ücretsiz BIM depolama alanı olan Tekla Warehouse'dan kolayca indirerek Tekla Structures ile BIM temelli kalıp ile ilgili iş akışlarında kullanabilmektedir.  

Trimble İş Geliştirme Yöneticisi Andy Dickey.  "PERI'nin kapsamlı Tekla Structures kütüphanesi ile birlikte güçlü, anlaşılması ve kullanılması kolay planlama araçlarımızı kullanarak detaylı kalıp planlarının oluşturulması her zamankinden daha hızlı." diyor ve ekliyor: "PERI'nin veri açısından zengin 3 boyutlu bileşenleri; PERI sistemlerini kullanan müşterilerimiz için modelleme yapılırken harcanan süreyi önemli miktarda azaltıyor ve bileşenler doğrudan üreticiden sağlandığı için PERI kalıp planlaması, malzemelerin detaylı listesi ve koordinasyon için en üst düzeyde doğruluk ve verimlilik sunan bilgi kalitesi geliştiriyor."

PERI Grup BIM Yetkinlik Merkezi Yöneticisi Jochen Köhler "BIM PERI için, bütün inşaat süreçlerinin planlanmasına ve kontrol edilmesine yardım eden bir yöntemdir. PERI'de kullanım ve döngü planlaması için üç boyutlu planlama modellerini zaman faktörü ile birleştirmek yaygın bir uygulamadır. Şirketimiz müşterileri için en yeni ve en gelişmiş BIM yöntemleri ve teknolojilerini kolaylaştırarak büyük ölçüde üretkenliği ve verimliliği attırıyor. Yüklenici firmalar Trimble'nin Yapı Bilgi Modelleme(BIM) yazılımı Tekla Structures ile daha doğru tahminler ve planlama, daha kalteli bilginin verimli yönetimi ve yapılandırılabilir modeller kullanarak daha kolay koordinasyon ve iletişim ile riskleri en aza indirebilir, üretkenliği arttırabilir ve inşaat maliyetlerini azaltabilirler."  şeklinde açıklıyor bu yazılımın avantajlarını.

Müşteriye Yönelik Çözüm  

Müşterilerle yapılan çok sayıda doğrudan görüşme, BIM uyumlu yazılım ortamında gerçekleştirilen planlamadan oldukça yüksek bir seviyede memmnuniyet duyulduğunu göstermektedir. PERI bu talebe tam olarak uyum sağlamakta ve planlamıcalara herhangi bir ek eğitim gerektirmeden uygulanabilecek kütüphanelerin erişilebilir olmasını sağlayan standart bir çözüm sunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar dijital planlama ve kalıp işlemlerinin yönetimi yoluyla avantajlardan doğrudan faydalanabilmektedir.     

BIM Hakkında  

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) inşaat projelerinin planlanması ve uygulanması için yazılım tabanlı bir yöntemdir. Uluslararası çapta, büyük ölçekli projeler için inşaat sürecinin bu trend belirleme optimizasyonu tüm tarafların yanı sıra müşterilere inşaat projesinde proje yönetimi ve yüksek seviyede planlama güvenilirliği sunarak kendisini mükemmel bir çalışma yöntemi olarak kanıtlamıştır.  

BIM'deki bütün bileşenler görsel, teknik ve fonksiyonel özellikleri kullanılarak kusurusuz bir şekilde tanımlanmaktadır. Zaman ve maliyet faktörlerinin ek entegrasyonu sayesinde,  3 boyutlu model yavaş yavaş 4 boyutlu ve 5 boyutlu olmaktadır.  

BIM'in en önemli avantajı planlama ve tasarım çeşitlerinin projenin erken bir safhasında üç boyutlu modelde simule edilebilmesidir. Bu yolla, bütün proje katılımcılarının ortaya çıkan arayüz problemlerinin nerede, ne zaman, niçin ve ne oranda maliyeti olduğunu görmelerini sağlayacak. Sonraki yapı işinde olduğu kadar bina planlamasında da bu maliyet oranı görülebilecek.  . 

Tekla Structures Hakkında  

Tekla Structures planlama, modelleme ve üretim yapılmasını sağlayan üç boyutlu bir BIM yazılımıdır. Yazılım bütün materyaller ve her çeşit proje ile modelleme için uygundur ve inşaat mühendisleri, tasarımcılar, üretim şirketleri ve inşaat şirketleri tarafından hem çelik hem de diğer yapılarda paylaşılabilir.   

Trimble takometreden ileri seviye yazılıma kadar birçok çeşitlilik sunmakta; bina dönüşümü, planlaması, tasarımı, inşaatı ve operasyonuna kadar endüstri araçları içermektedir. Tekla yazılmı hakkında daha fazla bilgi için: www.tekla.com   

Trimble Hakkında  

Trimble fiziksel ve dijital ortamları birbirine bağlayan ürün ve hizmetler sunarak dünyanın çalışma şeklini değiştiren bir kuruluştur. Konumlandırma, modelleme, bağlanabilirlik ve veri analizlerindeki teknoloji; müşterilerin üretkenliği kaliteyi, güvenliği ve sürdürülebilirliği geliştirebilmelerini sağlayan çözümler geliştirir.  

İlgili Kişi

Pazarlama ve İletişim Koordinatörü
Önder Eğer
+90 212 886 74 00
onder.eger@peri.com.tr