You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

PERI  Aktüel  

2016 yılı 1. sayısı

 

Değerli Dostlarımız;

Öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor ve 2016 yılının hepiniz için verimli ve hedeflerinize ulaştığınız, bol kazançlı bir yıl olmasını temenni ediyorum.   

PERI 1969 yılında Almanya’da bir aile şirketi olarak kurulmuş 46 senelik bir firmadır. PERI dünyanın 100 ülkesinde temsil edilmekte, 61 kardeş şirketi, 110 deposu ve 2000 mühendis, teknik eleman olmak üzere toplam 7.000 çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. PERI; cirosu, günde 2.250 ton sevkiyatın yapıldığı dağıtım ağı, personel sayısı, üretim kapasitesi, 1.200 ton/gün teslimat ve iade işlemin gerçekleştiği kira parkı büyüklüğü gibi birçok konuda dünyanın en büyük kalıp ve iskele firmasıdır. 1986 yılında açılan irtibat bürosundan sonra, Türkiye kardeş firmamız PERI Kalıp ve İskeleleri San. Tic. Ltd. Şti. 1990 yılında %100 yabancı sermaye ile PERI grubu içinde kurulan 9ncu şirket olarak 30 yıldır Türkiye’de de faaliyet göstermektedir.

PERI’nin endüstriyel kalıp ve iskele sektöründeki diğer yabancı markalardan en önemli farkı; Türkiye’yi geçici bir pazar olarak görmeyip Avrupa dışında Birleşik Amerika’dan sonra ilk grup şirketini Türkiye’de açarak arz etmeye çalıştığım şekilde sürekli ve artan bir şekilde yatırım yapmaya devam etmesi ve sistemlerinin %50’ye varan bölümünü Türkiye’de üretmesidir. Ülkemizde 300’ye yakın şirketin faaliyet gösterdiği sektörün tamamını düşündüğümüzde ise farklarımız; siz değerli müşterilerimizin güvenini kazanmış konusunda deneyimli ve bilgili yetişmiş kadrolarımızın şantiye için en ekonomik çözümü sunabilmesi, projenin yeri veya boyutları ne olursa olsun satış veya kiralama yolu ile ihtiyaç olan malzemeleri temin edebilmesi, servis dahil tüm bu hizmetleri kesintisiz ve süratle ve tek bir elden verebilmesi ve tüm üretimlerini DIN ve EN standartlarına uygun olarak yapması şeklinde özetleyebiliriz. PERI’nin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başarılı olmasının ve açık ara pazar liderliğini sürdürmesinin arkasında bu somut nedenler yatmaktadır.

2013 ve 2014 yılında Türkiye’de önemli yatırımlar yaptık, bunları daha önceki sayılarımızda gururla ve sevinçle sizlerle paylaşmıştık. 2015 yılında Samsun’da en yeni bölge müdürlüğümüz olan Karadeniz Bölge Müdürlüğümüzü açtık. Bu altyapı ve kapasite yatırımları sayesinde 2015 yılında toplamda %30, yurtdışı ihracat satışlarında ise %100 büyüme gerçekleştirdik. 2016’da toplam 5,0 Milyon Euro yatırımla, hem üretim kapasitemizi %50 daha artıracak yeni tesisimizi Nisan ayında faaliyete geçireceğiz hem de yurt içinde yeni lokasyonda açacağımız 2 depo ile satış ağımızı daha da genişleteceğiz. Ayrıca şuan 75 Milyon Euro’ya büyüklüğe ulaşan kira parkımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu sayede şuan 270 kişi olan kadromuzu 350 kişiye ulaşacak, hem gelecekteki büyük, kapsamlı ve karmaşık mühendislik projelerinin ihtiyaçlarına hazır olacağız ve hem de konut ve konut dışı inşaatların büyük miktarlardaki malzeme taleplerine kesintisiz teknik desteğimiz ile hizmet verebilecek bugünkünden daha büyük bir kapasiteye ulaşacağız. 

Bu vesile ile hepinizin yeni yılını kutlar, sağlık, huzur ve esenlikler dilerim.

 

Saygılarımızla;

Ayhan Akpınar

İnşaat Yüksek Mühendisi

Genel Müdür